Úvodní stránka Ptáci Korela chocholatá

korela-chocholata

Korela chocholatá

Korela chocholatá (Nymphicus hollandicus) je jediný zástupce australského rodu Nymphicus. Je to druhý nejběžněji chovaný pták po andulce. Jedná se o poměrně nenáročného okrasného papouška, kterého lze chovat ve voliérách nebo i v domácích klecích. Korela je velmi mírumilovný[zdroj?] a společenský pták, který dobře vychází i s jinými menšími druhy, například andulkou nebo zebřičkami. Jelikož je zdatný letec, daří se jí dobře v prostorné venkovní voliéře, kde může být chována celoročně s možností úkrytu. Celkem snadno odchovává mladé. K tomuto účelu poskytneme hnízdní budku o výšce 35-40 cm a délce 20 cm, při průměru vletového otvoru 8 cm. Pro svou veselou a mírnou povahu se korela stala také velmi vyhledávaným domácím společníkem. Výhodou tohoto papouška je krotkost (zejména při ručním dokrmení nebo odebrání mláděte těsně po vylétnutí), nenáročnost a schopnost naučit se několik slov či melodií. Mládě k lidským majitelům přilne a stane se velmi přítulným. Oproti řadě větších druhů papoušků spočívá pozitivum korely v tom, že nemá tendenci upínat se na jediného člověka a je jen minimálně agresivní. Proto se hodí i do rodin s dětmi.


Nabídka Poptávka Daruji Námluvy

Přejete si upřesnit výběr?

Pozn. Pokud neoznačíte u některé z charakteristik žádnou z možností, zobrazí se Vám inzeráty pro všechny uvedené možnosti dané charakteristiky.

Česká republika:

Praha Středočeský Jihočeský Plzeňský Karlovarský Ústecký Liberecký Královehradecký Pardubický Vysočina Olomoucký Moravskoslezký Zlínský JihomoravskýSlovensko:

Bratislavský Trnavský Nitranský Trenčínský Banskobystrický Žilinský Prešovský Košický

Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj Bratislavský kraj Trnavský kraj Nitranský kraj Trenčínský kraj Banskobystrický kraj Žilinský kraj Košický kraj Prešovský kraj

Cena: 600,- Kč

Obec: Uherský Brod

Zobrazeno: 27x

Korelky ručně dokrmené

Korelky ručně dokrmené

Neměl by někdo zájem o ručně dokrmené korelky. Jsou hodné jdou na prst,neštípou.

detail inzerátu


Cena: 300,- Kč

Obec: Koryčany

Zobrazeno: 24x

Mladé korely

Mladé korely

Nabízím dvě mladé korelky perlové, vhodné k ochočení!

detail inzerátu


Cena: 600,- Kč

Obec: Skřipov

Zobrazeno: 19x

Korela bělohlavá

Korela bělohlavá

Mám na prodej 6 letošních mláďat korel bělohlavých (mají červené oči). Navíc mám na prodej chovnou páru bělohlavých korel cca 2 roky starou. Důvod prodeje je nedostatek prostoru. Uvedená cena je za kus.

detail inzerátu


Cena: 200,- Kč

Obec: Třinec

Zobrazeno: 323x

Korely

Prodám letošní korely, cena 200,-Kč.

detail inzerátu


Cena: Dohodou

Obec: Vyškov na Moravě

Zobrazeno: 329x

Chovatelské TRHY v neděli 29.10.2017 ve Vyškově.

Chovatelské TRHY v neděli 29.10.2017 ve Vyškově.

TRHY chovatelů exotického ptactva,králíků,zakrslých králíčků,morčat,drůbeže a holubů se budou konat v neděli 29.10. od 7.hod. do 11.hod. v chovatelském areálu u vlakového nádraží Vyškov. Dále zde bude prodej : chovatelských potřeb,kroužků pro exotické ptactvo včetně kroužků na rok 2018,různých druhů ...

detail inzerátu


Nejžádanější:

Nabídka útulků Chovatelské potřebyProhledejte více než 972 inzerátů, z toho 59 nových za poslední týden