Úvodní stránka Akvaristika Tetra měděná

Tetra měděná

Tetra měděná (Hasemania nana) je drobná sladkovodní paprskoploutvá ryba z čeledi tetrovití. Pochází z Jižní Ameriky a přirozenými lokalitami výskytu jsou oblasti jihovýchodní Brazílie a to povodí řeky Río das Velhas a jezero Lagoa Santa ve státě Minas Gerais a v řeka Rio São Francisco. Klidná, mírumilovná, hejnová rybka vyžadující volný prostor k plavání a skrýše. Občas lekavá a citlivá na otřesy. Jako většina tetrovitých je všežravec.Dorůstá délky až 5 cm.


Nabídka Poptávka Daruji Námluvy

Přejete si upřesnit výběr?

Pozn. Pokud neoznačíte u některé z charakteristik žádnou z možností, zobrazí se Vám inzeráty pro všechny uvedené možnosti dané charakteristiky.

Druh: *
Ryby

Česká republika:

Praha Středočeský Jihočeský Plzeňský Karlovarský Ústecký Liberecký Královehradecký Pardubický Vysočina Olomoucký Moravskoslezký Zlínský JihomoravskýSlovensko:

Bratislavský Trnavský Nitranský Trenčínský Banskobystrický Žilinský Prešovský Košický

Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj Bratislavský kraj Trnavský kraj Nitranský kraj Trenčínský kraj Banskobystrický kraj Žilinský kraj Košický kraj Prešovský kraj