Úvodní stránka Akvaristika Dánio pruhované

Dánio pruhované

Dánio pruhované (Danio rerio, mezi akvaristy známé i jako zebřička) je sladkovodní, kaprovitá paprskoploutvá ryba z oblastí východní Indie, od Kalkaty až po Masulipatam. Dorůstá do velikosti 6 cm (přírodní forma). Tělo je podlouhlé štíhlé, ze stran mírně stlačené. Hřbet má rybka tmavý až olivově hnědý. Oblast bříška má zlatavý nádech. Na bocích je obvykle 7-9 kovově modrých pruhů. Tyto pruhy jsou také na ocasní a řitní ploutvi. Hřbetní ploutvička je tmavší se zlatým lemováním. Z koutků tlamky vyrůstají dva páry vousků, jeden z párů je výrazně delší. Existuje množství barevných variet: závojová (prodloužené ploutve), závojově zlatá, kovově lesklá apod.


Nabídka Poptávka Daruji Námluvy

Přejete si upřesnit výběr?

Pozn. Pokud neoznačíte u některé z charakteristik žádnou z možností, zobrazí se Vám inzeráty pro všechny uvedené možnosti dané charakteristiky.

Česká republika:

Praha Středočeský Jihočeský Plzeňský Karlovarský Ústecký Liberecký Královehradecký Pardubický Vysočina Olomoucký Moravskoslezký Zlínský JihomoravskýSlovensko:

Bratislavský Trnavský Nitranský Trenčínský Banskobystrický Žilinský Prešovský Košický

Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj Bratislavský kraj Trnavský kraj Nitranský kraj Trenčínský kraj Banskobystrický kraj Žilinský kraj Košický kraj Prešovský kraj